Reede, 10. veebruar 2012

Max Kaur: anname Anna-Mariale armu!

Arvan, et kuigi Anna-Maria võib-olla süüdi ja siis peab ta kandma karistust, on vangistus siiski liig mis liig. Me ehitame õigusriiki aga ka õigluse riiki. Juristina arvan, et me peaksime arvestama oma riigis nii karistuse kui ka armu andmisega. Oleme ikka tsiviliseeritud riik.
Ma ei tea kes ihkavad kättemaksu. Hullult rikkad advokaadid, kelle tund on sadu eurosid? Anna-Maria on Eesti kodanik ja mis tähtis - Eesti naine. Miks meie mehed peame kiusama Eesti naist „soppamise“ eest? Anna Maria kiusamine tundub kui kellegi kapriis.
Eks ta ole samapalju süüd, aga mitte rohkem või vähem kui mistahes bravuurikas noor kuum daam siin meie Tallinnas või Pariisis, Londonis või New Yorgis.
Ei ole normaalne, et terve maailma karistusorganid tegelevad Galojaniga, samaajal kui sulide ja varaste partei jalutab mööda Viru tänavat või murravad vahepeal sisse meie elamutesse.
Peaksime üle vaatama Anna-Maria karistuse ning vangistuse võime muuta ka tingimisi vangistuseks, sest meie Eesti naine peab sünnitama, aga mitte vangis istuma, olgu ta siis kasvõi juudi - armeenia päritolu.