kolmapäev, 30. november 2011

Max Kaur saab St. Peterburi linnavalitsuse liikme nõunikuks


Alates 1.detsembrist 2011.aasta saab Tallinna Linnavolikogu Korrakaitsekomisjoni esimees ning omaaegse peaministri Edgar Savisaare nõunik Max Kaur St. Peterburgi linnavalitsuse liikme Terenti Meštšerjakovi nõunikuks kaasaegse omavalitsuse arendamise küsimustes.
Kaur hakkab tööle ühiskondlikel alustel ning jätkab oma tegevust Tallinna Linnavolikogus Korrakaitsekomisjoni esimehena ning Sihtasutuse Tallinna Arengu- ja Koolituskeskuse Nõukogu liikmena.
„Eesti inimesed on aastasadu St.Peterburgis toimetanud. Olgu selleks siis Karell või Köler. Teame, et kunagi oli eestlasi St.Peterburgis rohkem kui Tallinnas. Midagi pole muutunud ka täna. Tänagi näeme siin tegutsemas Sankt-Peterburgi panga järelvalvenõukogu esimehena Indrek Neiveltit või Eesti rikkamat inimest Hillar Tederit, kes rajas siin kaasaegse hüpermarketide keti O`Key. Hea meelega löön kaasa Põhjala Veneetsia muutmisel maailma tähtsamaks tõmbekeskuseks, kaasaegse, e-teenustel põhineva omavalitsuse arengus selles imelises linnas, " räägib Kaur.
Peterburi linnavalitsuse liige, Frunze rajooni pea Terenti Meštšerjakov leiab, et «Venemaal on sadu aastaid edukalt kaasatud Euroopa spetsialiste riigi arengu hüvanguks. Välismaiste nõunike ja spetsialistide kaasamine on edu toonud Peeter Suure aegadest. Täna jätkab tugev Venemaa selle riigijuhtimise traditsiooni suure pärandiga."
Kauaaegse Tallinna linnapea, ekspeaministri Edgar Savisaare nõunik Max Kaur on töötanud Maardu abilinnapeana ning Majanduse ja Juhtimise Instituudi prorektorina. 2009.aastal valiti Max Kaur Tallinna Linnavolikogu liikmeks. 2011.aastal valis Tallinna Linnavolikogu Max Kauri Tallinna Linnavolikogu Korrakaitse Komisjoni esimeheks. Tallinna linnavalitsus määras Max Kauri Sihtasutuse Tallinna Arengu- ja Koolituskeskuse Nõukogu liikmeks. 2007. aastal moodustas Kaur kasiinovastase liikumise. 2009. aastast õpib Kaur St.Peterburi Riiklikus Inseneri ja Majanduse Ülikoolis ENGECON (Saint-Petersburg State Academy for Engineering and Economics) aspirantuuris.
37 aastane Terenti Meštšerjakov on olnud St.Peterburi seadusandliku kogu liige, 2009 aastal määras tollane St. Peterburi kuberner, praegu Venemaa Föderatsiooninõukogu esinaine Valentina Matvienko noore poliitiku suurima St.Peterburgi linnaosa, Frunze linnaosa peaks ning hiljem ka linnavalitsuse liikmeks. Terenti Meštšerjakov kuulub Venemaa presidendi kaadrireservi.