Neljapäev, 11. detsember 2008

Vaadake vanad Savisaare reeturid parem iseennast

Koleda asjaga said hakkama Aasmäe ja Gräzin. Kukkusid tagantjärele kadunukese suunas rusikaga viibutama. Et ikka lahkunud patriarhil oli selline ja selline viga küljes…
Vaadake vanad Savisaare reeturid parem iseennast! No tõesti misasja! Vanad kommunistid Gräzin ja Aasmäe pläravad KGBst?
Eks siis kandnud ette, et KÕIK luterlikud piiskopid Eestis olid KGB agendid. Aga ei. Kellelegi heidame ette, aga kellegi puhul hoiame suu koomal. Kas tõesti usub keegi, et Randar Hiire agentuur jääb kuni aegade hämaruseni saladusse?
Tahate ausust, siis räägime kõikidest. Nimede, aadresside, salakorteriteni. Tänani pole me saanud vastust ei Parekilt ega Kelamilt, kes olid Paul-Eerik Rummo kohta MRP-AEG üritusel 1987 aastal Hirvepargis ettekandeid teinud korraldajad ja KGB agendid Lui, Peeter, 1986.
Vaikus. Piinlik vaikus. Jõuame kõigepealt selguseni iseendas. Alles siis võtame teised ette.

----------------
Eesti Entsüklopeediakirjastuse peatoimetaja Hardo Aasmäe ja riigikogu liige Igor Gräzin (Reformierakond) väljendasid Kuku raadio «Ärataja» programmis hämmingut Eesti poliitilise eliidi avalduste üle Venemaa õigeusu kiriku patriarhi Aleksius II lahkumise tõttu.
Gräzin tuletas meelde, et 1990. aastate keskel leidsid kinnitust kahtlused, et patriarh kuulus KGB agentide hulka. Isa Jakunin, kes vastavad dokumendid arhiividest päevavalgele tõi, heideti kirikust välja ja pandi vande alla.
Aasmäe hinnangul ei läinud Eestis sündinud Aleksius II sõnad ja teod kokku, nii näiteks oli Aleksius II öelnud, et Eestis elavad venelased peaksid ära õppima eesti keele, samas ei tegele keeleõppega mitte ükski õigeusu pühapäevakool. Gräzin tuletas meelde, millise vihaga sõdis Moskva selle eest, et siinne õigeusu kirik jääks Moskva võimu alla.
Riigikogu liige Gräzin kritiseeris ka president Toomas Hendrik Ilvest, kes hiljaaegu rääkis Aleksiusest kui suurest eestlasest ja Eesti sõbrast. Gräzini hinnangul käivitas Ilves ahelreaktsiooni, mille tulemusel plaanitakse Tallinna nüüd Aleksius II väljakut. Ta lisas, et tihtilugu märgitakse, et Aleksius II tundis Eesti vastu suurt huvi, kuid meenutas, et ka lõvi tunneb hirvekese vastu suurt huvi.