Kolmapäev, 23. mai 2012

Variser Ilves, mine küsi Mikseri käest

Olen hämmastunud. President Ilves, Ärma skandaalide keskne kuju, teatas järsku, et "topeltmoraali taunimine on meie kohus". Parteide väidetavat varjatud rahastamise skeemi tulevat uurida, demokraatia tervise huvides tuleb välja selgitada, kas varjatud rahastamise sündmused aset leidsid. Olen tõepoolest segaduses, kuna pöördusin Ilvese poole pärast seda, kui kuulsin, et sotside vana esimehe Ilvese vana protežee, sotside uus esimees Sven Mikser viskas valimiskampaania ajal parteikassase 9000 eurot! Toho tonti.
Kindlasti oli see uudis. Ometi ükski ajakirjanik ei tõstatanud küsimust, kuivõrd realistlik stsenaarium see siis oli. Paljude teiste annetajate puhul teistest erakondadest on tõstatud kahtlusi, Mikseri puhul mitte. Sotside ootamatutele rahaallikatele jälile saada pole kuigi keeruline. Ossinovskite sajad tuhanded tundub olevat jäämäe veepeale osa. Lihtne googeldamine näitab, et Äripäev ise nimetab Ossinovskeid miljardär Mordašovi ja transiidiärimehe, miljardär Filatovi kannupoisteks (Äripäev, 21.12.2006).
Kõigest viis aastat tagasi oli sidemed Filatoviga Äripäeva jaoks saatanast. Kui aga Ilvese partei Mordašovi, Mahmudovi ja Filatovi kannupoistega kokku heidab, siis on kõik kõige paremas korras nagu Norras. Kõigest viis aastat tagasi tõstis Kaitsepolitsei ja Teabeamet põrgulärmi, väites et Mordašov ja Filatov kujutavad endast julgeolekuriski. Nüüd kui nende kannupoisid õige partei taha hüppasid, siis selgub et pole enam mingit ohtu, ja üldse pole ajakirjandusel sotsidele enam ühtegi küsimust, Ilvesest rääkimata. Ilves, äkki kutsud Sveni ikka vaibale? Topeltmoraali taunimine on ju meie kohus!