esmaspäev, 15. september 2008

Riigikogu on valmis arutada kasiinovastaste ettepanekuid

Riigikogu majanduskomisjon oma vastuses Eesti kasiinovastastele avaldas valmisolekut arutada kasiinovastaste ettepanekuid uude Hasartmänguseaduse eelnõusse.

„…võtame need kindlasti arutluse alla,“ kinnitas oma kirjas kasiinovastastele Riigikogu majanduskomisjoni esindaja Piia Schults.

Eesti kasiinovastased on valmis tegema kaalukaid ettepanekuid uude Hasartmänguseadusesse sh. näiteks kasiinoäri reklaamikeeld ning lubada kasiino tegevust ainult hotellides ja laevadel. Arvan, et Riigikogu eelseisva hooaja üheks prioriteediks peaks olema uue Hasartmänguseaduse vastuvõtmine.

10.septembril 2008.a. pöördusid Eesti kasiinovastased Riigikogu Majanduskomisjoni poole palvega võimaldada osalemist komisjoni istungitel külalistena uue Hasartmänguseaduse eelnõu arutamise ajal ning teha ettepanekuid uue Hasartmänguseadusesse. Uus hasartmänguseadus sünnib ühiskonna ja kasiinovastaste ühise tugeva surve all, mis peaks jõustuma 2009.aastal.

18.juuli 2008.a. Tallinnas toimus esimese kasiinovastase aastapäeva tähistamine, mis oli pühendatud hasartmängu ohvritele, meenutati kasiinoohvreid ja nende pereliikmeid. Mälestusüritusel võtsid osa ning esinesid, et püha sõnaga meenutada ohvreid ja nende pereliikmeid, pea kõikide Eesti suurimate usuorganisatsioonide esindajad. Kõikide Eestis usukonfessioonide esindajad lasksid taevase valge tuvi, mis peaks sümboliseerima lootust kasiinovastases võitluses.

Kasiinovastane liikumine Eestis tõusuteel. Seda on asunud toetama nii vasakpoolsed kui parempoolsed, nii noored kui ka eakad, kõik inimesed olenemata rahvusest ning usust. Eestis on täna ligi 200 kasiino, neist on ligi 100 Tallinnas. Eestis on üle 70 000 kasiinosõltlast ja nende arv majanduskriisiajal kasvab. 2007.aastal AS Turuuuringute poolt korraldatud küsitlused näitasid, et 76% Eesti ja 81% Tallinna elanikest on kasiinoäri piiramise poolt.