reede, 24. september 2010

Vabadussambalises Riias

Olime Tallinna linnavolikogu Keskfraktsiooniga Riias. Lätimaa pealinnas on alati olnud palju inimesi Eestist. Nii et kontvõõrana me seal end ei tundnud. Riia linnapea Nils Ušakovs on suurima venekeelse partei liider Lätis. Varsti on neil seal Seimi valimised, kust ka tema edu loodab. Ušakovs ise on väga mõõdukas inimene ning laus nõukogudeliku lobaga ta välja ei tule. Parex panga krahh, mille osavad Venemaa ärimehed rahast tühjaks pumpasid ja võlad läti rahva kanda jätsid, on pannud pitseri kogu poliitilise õhkkonnale. Majanduskriis on Lätit tõesti räsinud, kui Riia ise on nii atraktiivne ärikeskkond, et seal seda perspektiivi jagub ka kriisi ajal. Läti kiire taastumine on väga oluline ka Eesti majandusele. Seda oodates võis patseerida Daugava pealsel promenaadil ning täiel rinnal hingata Baltikumi pealinna soolõhnalist niisket õhku.

neljapäev, 16. september 2010

Hillary Clintoni nõunik Tallinna Linnavolikogus

Võtsin kolmapäeval, Tallinna Linnavolikogus, Vana-Viru 12 vastu tuntud rahvadiplomaatia propageerija Ameerikast, Hillary Clintoni ühiskondliku nõuniku Ida- Euroopa küsimustes Mihhail (Michael) Morgulise. Morgulis oli lähedane nii USA president Ronald Reaganile kui ka NL president Mihhail Gorbatšovile, teda on vastu võtnud ka Vladimir Putin. Ronald Reagan imetles tema tööd usklike kaitseks üle maailma, eriti hämmastas Reaganit, et Morgulis ei tee nende inimeste puhul vahet, mis usukonfessiooni, rahvusesse nad kuuluvad või mis nahavärv neil inimestel on.

teisipäev, 14. september 2010

Imetervendaja David Hathaway Tallinna Volikogus

Võtsin esmaspäeval Tallinna linnavolikogu ruumides, Vana-Viru 12 vastu imetervendaja David Hathaway. Imetervendaja on tuntud evangelist Ühendkuningriikidest, kes Euroopas annab silmad ette Ameerika evangelistidele-maailmalõpu kuulutajatele. Nagu näiteks Pat Robertsonile, kes 1988 aastal kandideeris Vabariiklaste Partei presidendikandidaadiks ja oli üllatavalt edukas. Robertsoni näeme Eesti ainult Life TV vahendusel, siis Hatheway on Tallinnas ise tuhanded inimesed kokkukutsunud, et neid jumalasõnaga tervendada. David Hathaway on kuulus, kuna 1974 aastal pidi teda Tšehhoslovakkia vanglast päästma isiklikult Briti peaminister Harold Wilson. Kommunistid olid Davidi kinni nabinud, kuna ta levitas seal religiooset kirjandust. Ühesõnaga Dubcek, aga vagamehe rüüs.

esmaspäev, 23. august 2010

Kuninglik jaht Maarjamaale!

Tutvusin hiljuti enda jaoks huvitava jahiliigiga nagu jaht kullilistega. Jahis kasutatakse abilisena kotkast, stepipistrikut või muud kullilist. Kohtudes poliitikuna Eesti ornitoloogiaühingu esindajatega, avastasin enda jaoks üllatusega, et Eestis peagu ainsana EL riikide hulgas on keelatud sisuliselt jaht, kus saaklooma püüdmiseks kasutatakse linde. Isiklikult arvan, et jahti röövlindudega võiks ka Eestis lubada. See oleks oluline jahiturismi arendamise osas. Loomulikult peaks selleks tegema vastavalt korrektsed ettepanekud EV seadustesse. Sügisel on Riigikogu just arutamas uut jahiseadust. Osalesin mõni aeg tagasi Lasnamäel jahi immitatsioonil, kus jahilinnuks oli stepipistrik.

ETV Ringvaade 16.09.2010.a. http://etv.err.ee/index.php?05593526&video=97

kolmapäev, 18. august 2010

Iseseisvumine Ameerika ja KGB agentide kiuste

Tänasel päeval oleks õige tsiteerida üht kogenud meest, kellel seljataga NSVL Ülemnõukogu, Riigikogu, NSVL saatkond Stockholmis, Keskerakond ja palju muud. Tiit Made räägib. Ja Made räägib, kuidas USA riigisekretär James Baker keelitas Balti riikidest pärit NSVLi rahvasaadikuid, et nood hoiduksid Gorbatšovi paadi kõigutamisest ega takistaks perestroika arengut. Väliseestlased kinnitasid, et USA administratsioon pani Eesti pagulasorganisatsioonid tegutsema selle nimel, et laulev revolutsioon ei kõigutaks Gorbatšovi paati. Fakt on see, et Eesti pagulasorganisatsioonide poolt toetatud Eesti Komitee ei suutnud korraldada ühtegi üldrahvalikku vabadusüritust või koguda rahvast mõnele suurele avalikule okupatsioonivastasele meeleavaldusele. Eesti Kongressi juhtivad tegelased tulid hoopis koos Kogani ja Lebedeviga, koos Interliikumisega 15. mail 1990 aastal Toompea lossi esisele platsile avaldama meelt Ülemnõukogu ja Rahvarinde valitsuse vastu. Ülemnõukogu taastas iseseisvuse vaatamata Gorbatšovi, Eesti Komitee, USA administratsiooni ja Eesti pagulasorganisatsioonide vastuseisule. Meenutame Kaido Kama seisukohti 20.augustil 1991 aastal. Eesti Vabariiki pole vaja välja kuulutada, ta on juba väljakuulutatud, mingeid teateid Eesti iseseisvuse taastamisest pole vaja välja saata, kuna Ameerika ei tunnista Eesti okupeerimist. Ühesõnaga istume Toomepea lossis edasi ja oleme vait. Huvitav, millises KGB kontoris see idee välja mõeldi... (pärast taasiseseivumist selgus, et Eesti Kongressis istus terve kamp KGB kogenud agente). Tänaseks on selge, kui Eesti poleks astunud samme oma iseseisvuse taastamiseks ja selle tunnustamiseks, siis vaevalt ka teised liiduvabariigid oleks midagi ette võtnud. Nii oleksime tänaseni Venemaa koosseisus.
Head Taasiseseisvumise Päeva!

teisipäev, 17. august 2010

Naisteleht küsib, volinik vastab

Kuuma Eesti suve ja Birgitta festivali nautides jõudsin vastata ka Naistelehe küsimustele.

Naisteleht: Mis on sinu lemmikraamat?
Mina: Hermann Hesse "Klaaspärlimäng".

Milline on su lemmik linn maailmas?
Kui me Eestist ei räägi, siis armastuse pealinn Pariis. Istun Seine`i jõel
batobus`i peale ja kulgen läbi öö tuledesärades Pariisi...

Mida sa teeksid kui sul oleks võimalus olla üks päev nähtamatu?
Viiksin Eesti viie rikkama riigi sekka.

Millist saadet vaatad kodus üksi olles salaja telekast?
Jessica Fletcherit.

Nimeta üks Eesti staar, keda sa veel ei tunne, aga tahaksid tundma õppida?
Uku Suvistet.

Kellelt said viimati sms'i ja mis sa vastasid?
Kolleeg Sofija Derjuginalt, oma vastuses õnnitlesin imekena Sofijat 22.
sünnipäeva puhul.

Mis oli viimane vale mille ütlesid?
Valetasin Savisaarele, et tahan Vene Kultuurikeskusesse tööle minna.

Üks koht Eestimaal, millele mõtlemine toob sulle naeratuse suule?
Krüsanteemimaja Hundisilma talus.

Milline on sinu kõige halvem komme?
Ma räägin liiga palju. Kuna ma olen nii eesti- kui ka venekeelne, siis
räägin kokku 4 korda rohkem kui keskmine inimene.

Meenuta kõige piinlikumat olukorda, kuhu oled sattunud?
Kui erakonnas leiti, et mina olen süüdi selles, et Faktullin fraktsioonist
jalga lasi. Oli tõesti piinlik, et erakonnas leidub igasuguseid turakaid.

Kas vaatad enda peegeldust kaupluse vaateaknalt?
Olen liiga enesekindel, ja ei vaja pidevat kinnitust selle kohta, kes
olen.

esmaspäev, 2. august 2010

Jeltsini mantlipärija ahvipuur

Triumfiväljakul peeti kinni Boris Nemtsov, kes on tuntud kui endine Nizhni Novgorodi kuberner, endine Venemaa esimene asepeaminister ning kes päris kaua oli võimalik Jeltsini mantlipärija. Sellest viimasest aust jäi ta ilma, kuna eriteenitused lindistasid ta kõnesid, kus ta Jeltsinist halvasti rääkis. Ning mantlipärijaks sai hoopis Putin. Nemtsovi peab praegu ülal miljardär Potanin (Nornikkel), kes muide on ka endine Venemaa asepeaminister.
Nemtsovi jagas Triumfiväljakul oma raamatut "Putin. Lõpptulemus".Seekord siis oli tulemuseks "ahvipuur". Putin sai presidendiks, aga Nemtsov sai "ahvipuuri". Oleks see vaid üks häda. Nüüd selgub, et kõikidesse opositsiooni organisatsioonidesse, kus Nemtsov figureeris, on FSB sokutanud massiliselt agente. Põhiliselt tegelevad eriteenistuste poolt organisatsioonidesse sokutatud inimesed provokatsioonidega, püüdes nii Venemaa opositsioonijõududele varju heita.

Olen Nemtsoviga ka isiklikult kohtunud. Nimelt organiseerisin talle kord isikliku kohtumise Savisaarega. Ühel pühapäevasel hommikul võtsimegi ta vastu Tallinna linnavalitsuse neljandal korrusel. Epateeriv, emotsionaalne poliitik, kelle sõprade hulka kuulus ka Sadam Hussein, oli meie juures tund aega. Rääkis siiralt ja laialt ning oli millegiga tõesti sarnane Jeltsinile. Kuid samas ütleks, et ei imesta tema praeguse saatuse keerdkäigu üle.