laupäev, 12. november 2016

Peipsimaale tuleb suurvald

Riiklik haldusreform on lõppusirgel ning suur töö läbirääkimistel teiste omavalitsustega on Peipsimaal tehtud. Küsime ka elanike arvamust kodulinna Mustvee ja Peipsimaa tuleviku kohta. Kõik tulevase Peipsimaal asuva suure omavalitsuse elanikud saavad tutvuda ühinemislepinguga nii linna internetileheküljel või paberikandjal, külastades Mustvee Linnavalitsuse kantseleid. Postkasti kaudu saabub lisaks informatiivne ühinemisleht, kus samuti saab tutvuda ühinemislepinguga.
20. ja 21. novembril 2016. aastal, Mustvee Kultuurikeskuses, kella 10.00 kuni kella 18.00, toimub suur rahvaküsitlus, kus saab vastata kahele küsimusele: kas olete nõus omavalitsuste ühinemisega ning valida saab ka uue suurvalla nime.
2016. aasta lõpuks on sündimas suurvald, kuhu kuuluvad Mustvee linn, Saare, Avinurme, Kasepää, Lohusuu ning osa Torma valla küladest ning mille tulemusel moodustub ligi 6000 elanikuga vald, mille keskuseks saab olema Mustvee linn.
15. oktoober 2017. aastal on ajalooline hetk, kus Mustvee, Saare, Avinurme, Lohusuu, Kasepää rahvas saavad valimistel valida suurvalla vallavolikogu, kuhu kuuluvad 21 volinikku.
Võib kindel olla, et rahva poolt valitud suurvalla võim suudab viia uue tekkinud omavalitsuse edukalt vastu tulevikule, kus valitseb rahu ja armastus ning suudetakse ühiskoos lahendada kõik küsimused.