Kolmapäev, 26. oktoober 2011

Minu ema Eesti priimabaleriin Larissa Kaur 70


31. oktoobril 2011 a. saab 70 aastaseks minu ema, Estonia ooperi - ja balletiteatri kauaaegne priima Larissa Kaur.
Priimabaleriin Larissa Kaur on tantsinud Estonia teatri laval 20 aastat. Tema rollide hulka kuuluvad Must ja Valge Luik «Luikede järves», peaosa «Uinuvas kaunitaris» ja palju teisi tipprolle.
See oli õnnelik aeg balletile, mis emale tähendas ka isiklikku lähedast tutvust balleti maailmatähtedega, nagu näiteks Rudolf Nurieviga St.Peterburis.
Kümme aastat tantsis Larissa Kaur ka Astorias ja Viru varietees.
Larissa Kaur oli 60ndate Eesti ilusaim naine, kes peale priimabaleriini rolli rahvusooperis Estonia oli ka Eesti ja Ida-Euroopa suuremate ning populaarsemate moeajakirjade fotomodell. Ta poseeris korduvalt ka meie kohaliku moeajakirja «Siluett» kaanetüdrukuna.
Ta oli kaunitar, kellest ammutasid inspiratsiooni paljud suured maalikunstnikud. Näiteks nagu Olev Subbi. Ja tolleaegsed ajakirjanikud ristisid ema suisa Eesti Elizabeth Tayloriks. Ta inspireeris Georg Otsa, Eri Klasi, Peeter Sauli, Sulev Nõmmikut, Eduard Tubinat. See pole lihtsalt tunne, et eesti kultuuri tipphetked oli 60 - 70 aastad, kus osaline oli ka minu ema.
Täna konsulteerib pikaaegne Estonia Rahvusooperi priimabaleriin Larissa Kaur mõnikord koreograafia vallas ning tegutseb aktiivselt Eesti Chihuahua Klubis.

Minu ema saadab alati meie chihuahua tõugu Fabiani rahvusvahelistel võistlustel. Ta on tulnud juba Eesti, Läti ja Venemaa meistriks ning esineb külalisstaarina Eesti ja Venemaa TV-sarjades.
31. oktoobri õhtul külastame Mireille Mathieu kontserdit. Palju õnne ema!