Teisipäev, 22. detsember 2009

Hans H. Luigele kodanikujulguse aumärk

Edgar Savisaare teravad sõnad seoses Hansoni juhtumiga ei saa jätta külmaks Eesti inimesi. Vaatasin ka mina, kuidas meie avalikus-õiguslikus televisioonis esines Hansonit ülistades keegi Aivar Haller. Pidi olema lastevanemate liidust. Kui inimene kommenteerib pedofiilia teemat ning ei ütle, et ka tema ise on juba vanglas istunud, siis on asjad ikka väga mädad. Ka meie televisiooniga.

Mis puudutab Hansonit, siis pole hoopiski nii nagu Haller püüdis meile ette maalida. Hansoni näol oli tegemist selgelt kriminaalsete kalduvustega isikuga, ja seda tunnetas omaajal enamik ResPublica lihtliikmed, keda mina tunnen. Kuid temas peituv alasti kurjus andis aimu enamaks.

ResPublica lihtliikmed taipasid kohe, et tegemist on silmakirjateenriga. Ausast valitsemisest ja äraostmatust kuulutav tegelane torkas ResPublic lihtliikmetele silma kui meeletu mahhinaator, kelle kohta räägiti, et ta osavalt suunas parteikaaslaste juhitud ministeeriumite riigiraha nii oma kui ka erakonna kassasse. Ja mis imestada, tegemist on Nigeeria kirjadega kuulsaks saanud Indrek Samusenko õpilasega!

Sellepärast ka kampaania "Ära löö last" ei tundunud usaldusväärsena. Selline pätt, ja lastekaitsja? See ei tundunud õigena, mõtlesid ResPublica lihtliikmed.

Nüüd paar arupärimist.

Austatud Tallinna volikogu aseesimees, Lastekaitse Liidu president Katrin Saks!
Kas olete andnud korralduse uurida Lastekaitse Liidu juhtiva tegelase Hansoni (kellel on tähtis Lastekaitse Liidu toetajaliikme staatus ja kes on endine vanematekogu liige) tegevust Teie organisatsioonis. Eriti Lastekaitse Liidu lastelaagrites Remnikul, kus ta oli vanemkasvataja.
Kas olete uurinud Lastekaitse Liidu juhataja Alar Tamme sidemeid Hansoniga?

Austatud siseminister Marko Pomerants!
Paluksin Teile selgitada, miks Eesti õiguskaitseorganid ei reageerinud kodanike kaebustele, et Hanson on ohtlik pedofiil. Miks pidas politsei Hansonit eksperdiks lastekaitse alal, kui olid juba saabunud signaalid, et tegemist on kahtlase inimesega. Kas Teil poleks võimalik välja selgitada, kes tegeles ja kuidas menetleti kodanike kaebusi? Kas võis siin olla tegemist "katuse" tegemisega poliitiliselt mõjuka isiku kuritegudele? Mis seosed olid politseinik Pille Alaveril Hansoniga?

Austatud sotsiaalminister Hanno Pevkur !
Perekond Hansonil ja Sirli Tarvel õnnestus vaatamata Eesti Vabariigi keerulisele lapsendamisprotseduurile saada täiesti seaduslik kasulaps, keda seejärel Hanson seksuaalselt ärakasutas. Seoses sellega kas olete alustanud uurimist, et kuidas selline asi võimalikuks sai?
Palun välja selgitada ja avalikustada ühsikonnale lastekaitseametnik, kes pidi kasulapse saatust vastavalt õigusaktidele aastaid jälgima. Palun nimetada avalikusele arst, kes tunnistas pedofiil Hansoni normaalseks lapse võtmiseks kasuperre, arvestades seda et Hansonit ei võetud omaajal nõukogude sõjaväkke ilmselt arstliku diagnoosi alusel.
Palun väljaselgitada Hansoni ema, tuntud sotsiaaltöötaja Siiri Hansoni roll kõigis neis sündmustes.

Austatud justiitsminister Rein Lang!
Teen ettepaneku esitada kodanikujulguse aumärgile Teie vana kolleeg Hans H. Luik. Tänu Hans H. Luige kodanikujulgusele toodi kohtu ette ohtlik pedofiil Kaur Hanson, kes jõudis töötada ka Hans H. Luigele kuulunud firmas Bravocom. Hansonil õnnestus Luigele tekitada tohutu rahaline kahju. Ja pole kahtlust, see kes tekitab rahalist kahju Hans H. Luigele, selline pätt tekitab tohutut kahju veel kuskil mujal ka!
Palun teil mõelda koos riigiprokuratuuriga prokuratuuri aukaastöötaja statuudi sisseviimisele ning esimesena omistada see aunimetus Hans H. Luigele. Olen veendunud, et pärast Kalev Tenno, Eino Tamme, Ernesto Preatoni, Villu Reiljani ja Hansoni juhtumite, ei jää Hans H. Luige kodanikujulgus vaka alla, vaid tihedas koostöös riigiprokuratuuriga tabatakse veel nii mõnigi suursuli, kes meie ühiskonnale tohtutu kahju on tekitanud, rääkimata kahjust mis nad on tekitanud Hans H. Luige pangaarvele.