esmaspäev, 22. juuni 2009

Kuulutati välja kasiinoohvrite samba ideekonkurss

22.juuni 2009 Eesti Kasiinovastased kuulutasid välja kasiinoohvrite samba ideekonkurssi ning otsustasid tähistada teist kasiinovastast aastapäeva üritusega Tallinnas, 18.juulil 2009.aastal nn. kasiinovastasel väljakul, Tartu mnt. ja Pronksi tänava ristmikul, Stockmanni vastas, algusega kell 12.00.

Kasiinoohvrite samba ideed esitati esmakordselt 18.juuli 2008.a. Tallinnas toimunul kasiinovastase esimese aastapäeva tähistamisel. Sammas oleks pühendatud kasiinovastasele võitlusele ning kasiinoohvrite mälestusele. Ideekonkursi huvilised saavad oma ideed saata aadressil kasiinovastased@hotmail.com kuni 1.juulini 2009.a. Ideekonkurssi parimad tööd saavad premeeritud. Arvan, et Eesti ühiskonna tähtsamad hetked peavad olema raiutud kivvi ja valatud pronksi järeltulevate põlvede jaoks.

Sammas kavatsetakse esialgsete kavade kohaselt rajada Tallinnasse nn. kasiinovastaste väljakule Pronksi 19 ja Tartu mnt. 29 ristmikul, samase kohta kus 2007. aastal toimus eesti ühiskonnas ajalooline, esimene kasiinovastaste meeleavaldus Euroopa Liidus ning kus tehti ettepanek kuulutada 18.juuli kasiinovastaseks päevaks. Esimene ainulaadne mälestusmärk maailmas kavatsetakse avada 2011 aastal, viiendal kasiinovastasel aastapäeval.

Tuntud eesti kunstnik Neeme Lall, kes esitas eelmisel kasiinovastasel aastapäeval kunstiteost „Kasiinoohvrid”, leidis: „See on hea mõte. Mis veel peaks võitlema elajalike kasiinoomanike diktatuuri vastu kui mitte kunst? Las koputab kasiinoohvrite mälestussammas iga päev jultunud kasiinoomanike ja ühiskonna südametunnistusele. Kui sajad tapetud inimesed jätavad meid ükskõikseks, siis pole meil loota helget tulevikku.”

Samba ideekavandit esialgu ei ole, kuid kasiinovastased sooviksid horrorstiilis kunstiteost, kus hullunud kasiinoomanik kirvega tapab õnnetu kasiinoohvri. Sellega oleks esile toodud ka tänaste Eesti kasiinoomanike varasem kuritegelik minevik, millest ühiskonda informeeritud pole.

Ühiskonna ja kasiinovastaste surve all jõustus 2009. aastal uus hasartmänguseadus, mis piirab kasiinoäri Eestis. Eestis on täna ligi 150 kasiinot, neist 70 Tallinnas. Eestis on üle 50 000 kasiinosõltlase ning 80 000 aktiivset mängijat ja nende arv majanduskriisiajal kasvab. AS Turuuuringute ja Faktumi poolt korraldatud küsitlused näitasid, et üle 70% Eesti ja Tallinna elanikest on kasiinoäri piiramise poolt.

Vaata veel uudis arhiivist:
www.delfi.ee/archive/article.php?id=19392889&categoryID=120&ndate=1216587600

Lisa info: http://www.kasiinovastased.info/