reede, 26. märts 2010

Sünnib presidendipartei

Vaevalt on tänaseks nüüd jäänud naiivikuid, kes ei mõistnud, miks Mihkel Raud peedistas prominentset abilinnapead? Kasiinovastased Kadriorus, Riigikogus ja Europarlamendis on mulle märku andnud sellest, mis toimub... Loomisel on presidendipartei.
Sotside toetusest niikuinii ei oleks enam piisanud. Seega jääb variant: presidendipartei. Partei presidendikandidaat on Ilves. Lähtutakse Ilvese ideoloogilisest paradigmast. Lepitus-võimupartei. Presidendipartei "Ühtne Venemaa" - "Ühtne Eesti". Ega asjata Ilves sinna Moskvasse torma, tahab õppida kuidas selliseid asju tehakse:)
Käib ju pikemat aega ka avaliku arvamuse ettevalmistamine. Mingid segased tüübid esinevad Ekspressis/Delfis sõimuga meie poliitikute aadressil. Välja arvatud loomulikult Ilvese aadressil. Tema on väljaspool kahtlust....
ERR, mis on Hans H.Luige täieliku kontrolli all, on ju viimasel ajal suisa hullunud, kuid vaadata seda, mida teevad Tomberg, Kaalep, Kook ja Kuusk.Samuti tiheneb libateemadega bluffimine, näiteks et nagu oleks kuskilt mingi oht ajakirjandusvabadusele ning millise ohu taga seisab tänane poliiteliit.
Sõbrad, see on ju näitemäng, mille eesmärk on tausta loomine uuele poliitilise jõule! Nad usuvad, et partei saaks kobeda. Valijatebaas oleks "soo", kes hääletas Tarandi poolt. Parteisse saaks meelitada kokkukukkunud väikeparteide seltskonna ja suurparteide funktsionääre, kes kardavad ellujäämise pärast 2011 aasta valimisi. Lihtaktiiv on kokku pandud juba "Minu Eesti" ajal. Asja taga võivad olla minu hinnagul Hans H.Luik, Indrek Tarand, Indrek Kannik, Evelin Lambot-Ilves. Sellega võiks lõpetada ja öelda, "tuult tiibadesse"
....Aga ... No99 tegelased kui poliitilised arvamusavaldajad on läbijooksnud teleekraanidelt juba mõnda aega, eks tegemist on Evelin Ilvese sõpradega, kes tilbendavad presidendi vastuvõttudel, neile topitakse ordeneid jne. Nemad on siis nüüd valitud tankisti rolli. Et kui ebaõnnestub, siis kirjutame nalja arvele. Mäletate "Minu Eesti" lugu, kuhu topiti miljonite eest riigi raha, see oli peaproov. Nüüd uus katse. Lõppeb parteikongressiga, ja pange tähele - tüüpiliselt tarandlikus-lambotlikus stiilis, kus kogu lõbu maksab kinni riik! Mäletate Welcome to Estoniat, mäletate Tarandi meeletut, metsikut meediakampaaniat europarlamendi valimiste ajal, mis vist kopkatki maksma ei läinud? Kas siis tõesti ei saanud seekord normaalselt teha? Väärikalt, ausalt? Selge, et aega enam palju pole. Isegi projektipartei jaoks. Kongress on ideaalne koht, et vajalik arv inimesi täis saada, et paberid sisse anda. Ei maksa ka unustada, et Kannikul on olemas veel ka paar surnud kehandit, kui juriidikaks läheb.