esmaspäev, 5. juuli 2010

Eestis tähistatakse kolmandat Kasiinovastast aastapäeva!

Täna, Eesti Kasiinovastased registreerisid Tallinna Linnakantseleis meeleavalduse millega tähistatakse kolmanda Kasiinovastast aastapäeva üritusega Tallinnas, 18.juulil 2010.aastal nn. kasiinovastasel väljakul, Tartu mnt. ja Pronksi tänava ristmikul, Stockmanni vastas, algusega kell 12.00.
Samas kohas, kus 2007 aastal toimus Eesti ühiskonnas ajalooline sündmus, esimene kasiinovastaste meeleavaldus Euroopa Liidus, kus tehti ettepanek kuulutada 18.juuli kasiinovastaseks päevaks.

Kasiinovastasel päeval traditsiooniliselt menutakse hasartmängude ohvreid. Üritusele on kutsutud erinevate usukonfessiooni esindajad, linnavalitsuse ja linnavolikogu liikmed, kultuuri ja ühiskonna arvamus liidrid, kasiinosõltlaste ühingute esindajad.

Ühiskonna ja kasiinovastaste surve all jõustus 2009. aastal uus hasartmänguseadus, mis piirab kasiinoäri Eestis. Hetkel Eestis on üle 60 000 kasiinosõltlast ning aktiivset mängijat ja nende arv majanduskriisiajal kasvab.

Kui kasiinovastaste neljaaastane võitlus päästis kas või ühe eesti pere kasiinotragöödiast, siis oleme õnnelikud, sest olime õigel teel.

Teisel kasiinovastaste aastapäeval 18.juulil 2009.a. pandi nurgakivi kasiinoohvritele pühendatud sambale. Maailmas ainulaadne kasiinoohvrite sammas saab olema pühendatud kasiinovastasele võitlusele ning tuhandetele hasartmängude ohvritele ja nende pereliikmetele, kes on kannatanud selle tragöödia läbi. Kavandatava kasiinoohvritele pühendatud samba autoriks saab Eesti skulptori Hendrik Hansen.

„Hea meelega osalen kasiinovastaste projektis. Selle ainulaadse samba projekt inspireerib ja intrigeerib. Ka koht on idee jaoks õige,“ sõnas skulptor Hendrik Hansen.

Tuntud eesti kunstnik Neeme Lall, kes esitas eelmisel kasiinovastasel aastapäeval kunstiteost „Kasiinoohvrid”, leidis: „See on hea mõte. Mis veel peaks võitlema elajalike kasiinoomanike diktatuuri vastu kui mitte kunst? Las koputab kasiinoohvrite mälestussammas iga päev jultunud kasiinoomanike ja ühiskonna südametunnistusele.“

AS Turuuuringute ja Faktumi poolt korraldatud varem küsitlused näitasid, et üle 75% Eesti ja Tallinna elanikest on kasiinoäri piiramise poolt.